Listopad 2010

MOJE ..............? a oblíbená kniha

29. listopadu 2010 v 18:25 | Blackpeggy-lentil |  tema tydne
moje = je nutné ji vlastnit ?
oblíbená kniha = prostě člověk čte ..... to je jasné někdo víc někdo mín na tom ae nezáleží prostě jde o o obsach těch knich které čte no nebo ani ne zas tak o obsach všech rostě si člověk vybírá knihy podle toho co rád čte sci-fi, romány ...atd. ae to je oblíbený "žánr" nebo druh knihy a pak prostě čte a čte a zjištuje že některá knižka ho bavila víc možná si jí přečte víckrát možná ne ..... ale mají rád ..... mezi nim a tou knihou je něco jako pouto nebo jak bych to ..... prostě se mu líbila víc a hodně víc než ty ostatní a stene se jehou oblíbenou
<<<<<<<< dost těch kecu :)
mje oblíbená kniha : assi asi asi PATNÁCTKA V TOM
a jaká je ta vaše ?


Navstevnost za minuly tyden (22.11. 2010 - 28.11. 2010) je:

29. listopadu 2010 v 18:11 | Blackpeggy-lentil
Pondeli: 1
Utery: 1
Streda: 0
Ctvrtek: 2
Patek: 5
Sobota: 2
Nedele: 0

Celkem: 11

zdravý jídelníček, jak znovu nepřibrat ...

29. listopadu 2010 v 16:43 | Blackpeggy-lentil

ZDRAVÝ JÍDELNÍČEK: Jak znovu nepřibrat

Rodina u jídla
zdroj: profimedia.cz Rodina u jídla

Jak si upravit stravu tak, aby se nedostavil nežádoucí "jo-jo" efekt?
Pokud už jste se někdy pokoušeli zhubnout, jistě to znáte. Po celkem úspěšně dodržované dietě, kdy se nám podařilo shodit i pár požadovaných kilogramů, se po dlouhé době odříkání vrátíme k běžnému způsobu stravování a dostaví se zrádný "jo-jo" efekt. Naše úsilí opět vychází na prázdno a snad abychom začali znovu.

Tentokrát to zkuste jinak. Jak? Zapomeňte na drastické diety a hladovění doprovázené v nejlepším případě "pouze" špatnou náladou.
Při hubnutí můžete jíst celý den, ale po malých porcích
Udělejte revoluci v lednici. Od teď musíte nakupovat jinak 

Pokud chcete dosáhnout trvalých výsledků, je třeba přivyknout zcela novému způsobu života. Řeč není o žádné doživotní hladovce, ale o novém způsobu stravování, v rámci kterého si budeme vybírat takové potraviny, které našemu tělu přinesou víc užitku než naopak. Pokud navíc přidáme pravidelný pohyb, výsledky na sebe jistě nenechají dlouho čekat.


Tipy na vyvážený jídelníček
Snídaně:
5 polévkových lžic čistých ovesných vloček, ovoce (nebo ořechy), 1 bílý jogurt
nebo
1 krajíc celozrnného chleba Penam s cottage sýrem, k tomu hodně zeleniny podle chuti

Dopolední svačina:
Müsli tyčinka nebo nakrájená jablka, pomeranče, hrušky nebo nízkotučný jogurt nebo grahamové sušenky nebo ovocný džus, sušené ovoce (švestky nebo meruňky) nebo tvarohový krém (nízkotučný)

Oběd:
Kuřecí prsa na grilu s anglickou zeleninou
nebo
Ryba na grilu s čerstvým salátem

Odpolední svačina:
Čerstvá zelenina - mrkev, kedlubna (nakrájená na tyčinky), okurka, ředkvička

Večeře:
1/4 konzervy kukuřice, pár cherry rajčátek, 1/3 nakrájeného tofu, nakrájená cibule, paprika, ... s jedným plátkem celozrnného chleba Penam
nebo
Ledový salát s rajčaty, okurkami, paprikou, nakrájeným vajíčkem/tuňákem/kuřecí šunkou.
nebo
Tofu s jogurtovým dressingem
nebo
Plněné rajče (náplň - nakrájené okurky, olivy, tofu, bílý jogurt, bylinky, ...)

10 tipů jak zhubnout

Na závěr ještě přidáváme pár tipů, jak se stravovat během dne tak, abyste hlad zahnali zdravějším způsobem.

1. Dodržujte pitný režim, to znamená vypít během dne alespoň 2 litry tekutin. Velmi důležité je také to, co pijeme. Je třeba vynechat všechny sladké limonády a slazené vody, omezit džusy a minerálky.

2. Produkty z bílé mouky (bílé pečivo, koláče, zásmažky) se snažíme nahradit celozrnným nebo vícezrnným pečivem s vysokým podílem přirozené vlákniny.

3. Vepřové maso a výrobky z něj (salámy, paštiky, huspeniny, tlačenky, ...) nahradíme kuřecím masem a rybami.

4. Rozloučíme se se všemi druhy masových polévek (vývary - hovězí, slepičí...).

5. Z jídelníčku také vyloučíme plnotučné a zrající sýry (bambino, niva, ementál, ...) a sýry uzené.

6. Vyloučíme uzeniny (salámy, klobásy, uzené maso, ale také uzené ryby).

7. Vhodné nejsou ani plnotučné jogurty, smetany, dezerty, všechny sladkosti a čokolády.

8. Je třeba zmenšit všechny porce jídel a nezatěžovat žaludek velkým množstvím potravin naráz. Raději během dne jíme malé porce, ale častěji.

9. Ovoce se snažíme konzumovat do 15 hodin - můžeme si ho dopřát i ve větším množství.

10. Při vaření i ve studené kuchyni se snažíme vyměnit bežný olej za olivový.

ou je ... blog byl poprve v historii ohodnocen ...

26. listopadu 2010 v 18:20 | Blackpeggy-lentil
nazor ohodnocovatele :
První dojem 7/10  
Design 8/10
Články 8/10
Návštěvnost 6/10
Celkový dojem 8/10

CELKEM: 37/50

Tvůj blog se mi líbí ale myslím že existují i lepší nic ve zlým :) Samozřejmě já nemám co řikat můj je horší :D

a co na to ja ?
prvni dojem : zajimalo by mě co tu vadilo ..... napiště co si myslite
desing : už se pracuje na new
članky : asi bych měla maknout ....
celkovy dojm : ok .... doufam že se polepšim


Navstevnost za minuly tyden (15.11. 2010 - 21.11. 2010) je:

26. listopadu 2010 v 18:07 | Blackpeggy-lentil
Pondeli: 1
Utery: 8
Streda: 8
Ctvrtek: 8
Patek: 1
Sobota: 3
Nedele: 6

Celkem: 35
nj lepší se to ... :)


tužka na oči

25. listopadu 2010 v 16:39 | Blackpeggy-lentil

S tužkou na oči se dají dělat divy, a proto je její aplikace důležitým krokem při každodenním líčení ženského oka. Jak však zajistit, aby takový div byl skutečně obdivuhodný a ne naopak? Zas tak složité to není, stačí jen pár tipů a triků a hned je um nalíčit krásně oko tužkou na oči na světě.

Nejprve si ujasníme, co všechno se dá špatnou aplikací tužky na oči způsobit. Popravdě, není toho málo, proto se spíše vyplatí si malování linky velmi promyslet a dát si na něm záležet. Linka nesmí být nikdy příliš tmavá, ostrá až hrubá nebo velmi nápadná. Pak totiž nastane efekt, kdy bude oko vypadat přehnaně nalíčené a kromě odlíčení se s tím cestou k nápravě mnohdy nedá nic jiného udělat. Naopak linka může oko efektně zvětšit, což je asi nejvíce chtěné kouzlo nás všech. Proto správné použití tužky na oči je klíč k dokonalému nalíčení.

Základní nalíčení oka
Nyní si představíme líčení, které je vhodné do práce či na víkend pro ženy, které nechtějí vyloženě zvýraznit oči, poutat na ně pozornost a spíše chtějí být nalíčeny přirozeně.

Klíčem k takovému líčení je malování "lehkou rukou". Pokud nejste tmavší typ jako Catherine Zeta-Jones nebo Beyonce, pak je pro vás lepší vybrat si světlé stíny než velmi tmavé nebo černé. Nalíčené oko by mělo vypadat přirozeně, proto černou nechte zatím spát. Z nářadíčka budete potřebovat tekuté linky nebo linku v tužce, dále sytě barevné stíny a řasenku.

Krok číslo 1:
Podržte kůži horního víčka tak, aby byla napnutá, a aplikujte oční linku od vnějšího koutku směrem k vnitřnímu a zastavte se ve dvou třetinách víčka. Snažte se malovat linku přímo u řas, ne nijak výše. Pro větší účinek namalujte vnější část linky výrazněji než tu vnitřní.

Krok číslo 2:
Naneste pečlivě oční stíny na oční víčko a nakonec i přes linku, která se tak zjemní a celé víčko se sjednotí.

Krok číslo 3:
Dále naneste stíny i pod spodní řasy směrem od vnitřního koutku. Raději stíny nedotahujte podél celého víčka, oko by se totiž opticky zmenšilo a také stíny neudělejte tak syté, jako na horním víčku.

Krok číslo 4:
Očistěte jakoukoli chybičku pomocí vatového tampónku.

Tip: Oko ještě zvětšíte, pokud spodní vnitřní koutek vymalujete bílou tužkou na oči.
Kouřové oko
Prostě neodolatelný styl nalíčení oka, který snad nikdy nevyjde z módy. Budete neodolatelná, tedy pokud se nalíčíte správně. Může se totiž lehce stát, že to lehce přeženete.

Krok číslo 1:
Opět držte napnuté oční víčko a pečlivě naneste linku, tentokrát však od vnitřního koutku. Střed oka namalujte silnější.

Krok číslo 2:
Použijte vatový tampónek k jemnému rozmazání linky.

Krok číslo 3:
Otiskněte pořádně aplikátor do očních stínů a naneste je přes rozmazanou linku (přebytek očních stínů z aplikátoru raději sfoukněte). Vrstvení stínů na linku je malé tajemství, jak udělat perfektní kouřové oko.

Krok číslo 4:
Líčení završíte dokončením horního víčka, které sytě namalujte od řas a směrem nahoru ubírejte na intenzitě barvy očního stínu.

Jak jste možná sama postřehla, tak šířka linky dělá s okem přímo divy. Záleží tedy na tom, jak chcete, aby líčení vypadalo a podle toho linku rozšíříte nebo zúžíte. Můžete ji také efektně prodloužit směrem od vnějšího i vnitřního koutku. Pokud se spolehnete pří líčení jen na tužku na oči, pak namalujte nad sebe dvě stejně široké linky, ale každou jinou barvou, avšak vždy tón v tónu. Například khaki zelenou se zlatou, hnědou se zlatou, růžovou se stříbrnou. Důležité je při tomto líčení aplikovat linku velmi pečlivě a na napnutou kůži víčka. Jedině pak totiž může být linka dokonalá.
Zdroj: moda.cz

ulice - mými slovy

20. listopadu 2010 v 17:41 | Blackpeggy-lentil
 Takže ulice je muj oblíbená seriál. Je od pondělí do pátku v 18:30 na nově.


 FOTKY :


rady pro narozeninovou oslavu ....

17. listopadu 2010 v 16:47 | Blackpeggy-lentil
Každý snad pořádá nebo pořádal nějakou oslavu narozenin ne? =) Tak tady napíšu "pravidla" jak bys mohla udělat fakt dobrou...
NEJDŘÍV...
Takže, když už se rozhodneš udělat oslavu, musíš nejdřív rozvážit datum, čas a dopravu, to je hodně důležitý. Taky si musíš rozmyslet, koho na oslavu pozveš.
Není dobrý pozvat skoro celou třídu, jen proto, "aby tam někdo přišel". Takovýhle oslavy většinou stojej za velký prd. Pozvi jenom svoje NEJ kámoše. ROZHODNĚ nedělej oslavu například pro 1 kluka 4 holky to nejspíš ten kluk nepřijde!!!
Oslavu je nejlepší dělav v pátek, aby jste mohli blbnout i do večera =)

POZVÁNKY
Než je uděláš je dobré se ujistit že dotyčný v to datum a čas může, abys je neděla jen tak!!!Není hezký, když ji napíšeš někomu na mail, nebo jako SMS. Nejlepší a nejefektivnější jsou pozvánky buď ručně psané na papír nebo natisknuté. Když máš míň hostů, třeba 4 nebo 3, je dobrý napsat to sama.
JAK?
Vezmi si na pomoc fixy nebo gelovky!!!
Nadpis napiš pěkně barevně POZVÁNKA a pod to menším, jednobarevným písmem pro: a zase jinou barvou jméno atd.
Co všechno napsat?
Určitě napiš datum, čas, kdy se máte sejít a kde se máte sejít. Taky napiš, jak se pojede a v jakém čase se budete vracet. Taky je dobrý tam napsat ať si sebou vezmou mobil, kdyby byla nějaká změna. Když to všechno uděláš, vypadá dobře dolů napsat nějaký pozdrav, třeba "Už se na tebe těším =D" A podepsat se zdrobnělinou svého jména. Můžeš taky napsat seznam hostů co jsou pozvaní =) NEKRESLI do pozvánek!!! Ani tam nic nelep! Není to nic moc!!!
Tip! Pozvánka vypadá lépe když je pěkně barevná a veselá! Ten kdo ji dostane z toho bude mít dobrý pocit!
Když máš pozvánku dodělanou a jsi si jistá, že tam nemáš žádné chyby, vezmi si obálku a napiš na ni pěkně jméno i příjmení toho, koho chceš pozvat. Jestli to chceš vzít z legrace, můžeš pod jméno napsat kde ten člově sedí, např. 2. lavice u dveří, třída XXX škola XXX... na obálku taky nic nekresli, maximálně udělej pastelkou kruh, ovál, čtvereček nebo trojúhelníček okolo jména. Kdž je to hotové (a případně zaschlé) vlož dovnitř pozvánku. Na skládání papíru si dej záležet!!!
Když je hotovo, vlož obálky do nějakých desek, kde se ti nepomuchlají! Ve škole je pak můžeš předat =) Nepokládej obálky na lavici, kde ten člověk sedí, když tam není, nejlepší je z ruky do ruky. Pak odběhni, aby si to ten člověk mohl v klidu pročíst =) když uvidíš, že se tak stalo, jdi se ho zeptat jestli opravdu přijde. A je to =)

PŘÍPRAVA NA OSLAVU
Na nákupy "rekvizit" vyraž 2 - 3 dny před oslavou.
Co koupit za "rekvizity"?
Určitě NIC nezkazíš barevnými balónky. Úplného štěstí tvých hostů dosáhneš tím že koupíš bublifuky =D zní to legračně, ale je to super. Stačí jen takové ty prťavé co prodávají ve všech stáncích.
Velice užitečné je koupit barevná brčka (ne ve stejných barvách!!!) ty dáš do pití svým hostům a protože bude mít každý svou barvu, dobře si poznáte skleničky =) Je to fakt praktický. Žádný jiný rekvizity už myslím nejsou nutný.
Nákup jídla:
Na nákup jídla vyraž den před oslavou. Vezmi si dostatečně peněz!!
Určitě kup brambůrky, slané, papikové a nic nezkazíš župánky. Potom kup hodně pití! Multivitamín, colu (light!), Mirindu nebo Fantu nebo něco takového a Sprite. Můžeš i něco přidat nebo ubrat, to podle toho kolik máš hostů. Teď ale popřemýšlej: co budeš dávat jako hlavní jídlo? Jestli máš domeček se zahrádkou, můžete grilovat (jestli ano, kup klobásky, buřtíky, nakládané kuřecí maso, rohlíky, housky, dalamánky, okurku, papriku, rajče, kečup, hořčici aj. věci co je potřeba na pořádnou grilovačku). Jestli jsi v paneláku, bude asi nejlepší udělat obložené rohlíky,chleby a housky (na tohle zase kup to pečivo, šunku, plátkový sýr, kyselou okurku, vajíčka aj. - nedělej všechno stejné, na některých kouscích třeba vynechej sýr, okurku atd.). Pokud ti není líto penízků, můžete si obědnat pizzu =) NECHOĎTE DO FAST - FOODŮ!!! To je opravdu blbý.

UDĚLEJ HRU!
Nejlepší si připravit nějakou hru! Například kup barevný papír a nastříhej ho na menší kousky, na které napiš nějakou nápovědu. Například: "Hygiena" bude znamenat koupelnu. A takhle udělej několik těch nápoved, například když je to v té koupelně, na další papírek můžeš napsat "Velká a bílá" to bude znamenat vanu... a na místo, kam povedou tyhle nápovědy, dáš nějaký předmět třeba neořezanou paselku ve stejné barvě jako papírky! Každému tvému hostovi přidělíš jednu barvu. Potom nápovědy poschovávej po pokoji, po chodbách... =) bude to legrace!
Prostě musíš udělat! Nastříhej několik stejně velkých papírků z bílého papíru a napiš na každý číslo. Pak je můžeš taky poschovávat a kdo jich nadje nejvíc vyhraje =) Potom schovává čísla zse ten, kdo jich měl v minulém kole nejvíc atd...

Příprava tvého pokoje:
Tak, máme pozvánky, máme nakoupeno... jasně už vím =) Musíš si uklidit v pokoji. Asi je to pro tebe šok, ale neuklizený pokoj na oslavě je opravdu trnem v oku. Tak si pusť pěkně nahlas tvojí oblíbenou veselou, rychlou písničku a dej se do toho =)
Máš na stolečku pěknou výstavku rámečků, kamínků, plyšáčků...? To musí pryč. Jenom na oslavu samozřejmě. Musí být místo na sklenice a jídlo.
Jestli máš domácího mazlíka, musíš ho taky patřičně zkulturnit! Kočičce a pejskovu vyčeš chloupky, hlodavcům vyměň podestýlku. Ať jsou jako ze škatulky! =)
Jestli děláš oslavu po škole, když přijdeš domů, bleskově ukliď svojí tašku do školy a nafoukni balónky! Připrav bublifuky, nasyp brambůrky do misek, dej vychladit nápoje! Připrav hru, kterou sis vymyslela a s nějakým tím předstihem vyraž tam, kde se máte s kámošema sejít. Až všichni přijdou, vyražte =) A cestou můžeš koupit dortík =)

OSLAVA
Za prvé, musíš svým hostům všechno říct! Např. jim v předsíni řekni, že TADY se můžou zout. Pak udělej prohlídku domu. Ta je moc důležitá, i pro toho kdo už u tebe byl. Všude choď před nimi!!! Neříkej, "tak tady bežte po schodech nahoru a počkjte tam na mě..." NE! Musíš jít před nimi a přesně jim ukázat, kam mají jít.
V peohlídce domu je velice důležité, abys ukázala, kde je záchod, protože všichni se stydí se zeptat =)
Tip! Nechce tvoje mamka, aby tvoji hosti nelezli do její a taťkovi ložnice? Nebo ségra? Tak při prohlídce domu DŮRAZNĚ ukaž na dveře od té místnosti a řekni, že to je zakázaná místnost. Tvoji hosté určitě pochopí a nebudou tam lézt. =)
Pak nech hosty vydechnout, posilnit se a nalej jim pití a přiděl brčka. Pak si můžete zahrát tu velkou hru, co sis připravila. DOBŘE JIM TO VYSVĚTLI! Když se budou na cokoliv ptát, cokoliv jim nebude jasné, na všechno jim odpověz! Taky je musíš upozornit, že když nebudou vědět, kde něco je, že se můžou klidně zeptat!
Pak si můžete zahrát ostatí hry. Jestli chceš pustit hudbu, pusť jen polohlasně, aby jste se navzájem slyšeli =) A pak... můžou na řadu přijít dárečky! =D
A hlavně nezapomeň to řádně zdokumentovat =D
HODNĚ ŠTĚSTÍ A ZÁBAVY... a kopíruj to se zdrojem, ano?
zdroj pro mně : htttady

První vločka v podobě symbolu strachu

16. listopadu 2010 v 22:15 | Blackpeggy-lentil |  tvurčí "schopnost"
Takže první vločka .... to znemané že pomalu začíná sněžit nebo tak něco ....
ae je to nanic ja teda sních moc nemusím ....
1. doufám že jsem na něj už moc velka (je mi 14)
2. mě to vněm absolutně neba
3. mam z něj strach

no fakt strach prostě mi lezou na nervy kluci z naší třídy no ..... oni jdou a šahají na zadky na prsa ... na všechno co jim příjde pod ruku stahujou kalhoty rozepínají podprsenky nosí nás ... a podobne voloviny a mi už to leze na nervy a dost sem z toho už zblba
třeba nikdy se mi nezdaly sny ze kterych bych se probudila a pak nemohla spát ted se mi o tom jak mě otravujou zdá furt
nebo
jsem šla a zrovna byla u školy kopa listí a kluci se rozhodli že mě do ní hodí .... to by ještě nic nebylo kdyby se mi přitom jeden z nich nesnažil zajet rukou pod kalhoty (ano todle je každý den zažívám) naštěstí ho nepustíl pásek už ani nwm co všechno pak ještě kutil pak mě pustili a ja mohla jit, celou cestu sem se třasla (do ted se mi to nikdy nestalo) a chtělo se mi brečet ... odted se před každou pisemkou před všním prostě při každé pitomosti pořat třepu .... za učitelkou už s tim ani nechodím ona to stejně nijak neřeší a jit za psycholožkou asi nedokažu ..... a k čemu by mi to dopomohlo ? začala jsem nesnášet školu a kvuli tobudle ted každy den brečím
jak to souvisí s tematem ,?
se sněhem přijdou další jejich šilenosti ,,..... to je to čeho se ja nevíc bojím .... :( a proto je pro někoho pojem první vločka simbol radosti pro mně symbol strachu

opravdu zdravé vlasy ...

16. listopadu 2010 v 16:44 | Blackpeggy-lentil |  návody/videa - na vlasy
1. nechávejte si vlasy pravidelně přistříhnout
I kfyž si necháváte vlasy nárust,dejte si je 3-6 měsícu zastřihnout , aby se vám netřepilym konečky .
2. nezapomínejte na šampon
pokud mate vlasy mastné myjte si je každý den. jsou-li vaše vlasy spíše sušší , klidně nějaký den vynechte.
3.voda a zase voda :
jestli že jste pořád v bazeně , vždycki si potom vlasi opláchněte čistou vodou , aby ste se zabily chloru . ten muže vlasy spalit a blond valsu doda zeleny nadech.
4. triky na rozčesávání :
vždycki ročesávejte hřebenem s řídkými zuby , a to hned po mytí.
5. pozor na gumičky :
nepouživejte obyčejné gumičky ale pouze ty speciální určené na vlasy. vyčesané vlasy se vám do nich nezamotají, nepřelámou se ani neroztřepí.
6.pozor na jídlo :
vaše vlasy jsou obrazem toho co jíte , takže je udržujte tím že budete jíst hodně ovoce zeleniny a bílkovin ( kuře a ryby)
7. výběr vlasové kosmetiky:
měly by jste používat nejvýše dva přípravky najednou. jestliže jich potřebujete víc aby vám učes držel pak učes tohoto tipu není vhodný pro vače vlasy.


8. pozor ! páli!
pokud si nejste jisté poproste kadeřnici aby vám předvedla , jak se správné zachází s kulmou nebo žehličkou na vlasy. používají - li se nesprávně mohou vlasy spálit.
9. ahoj sluníčko :
vlasy se vám pohou spálit stejně jako pokožka. než pujdete na pláž nebo kamokoli v prudkém sluci , vetřete do vlasu trochu ochrané emulze proti slunci nebo kondicionéru, který se nesmývá.

10. zkrepovatělé vlasy :
jednou z hlavní příčin této nepřijemnosti je drbaní vlasu ručníkem, aby rychleji uschly. raději vlasy v ručníku pouze vymačkejte.

zdroj for me : knížka KRÁSNÉ VLASY

Navstevnost za minuly tyden (8.11. 2010 - 14.11. 2010) je:

15. listopadu 2010 v 20:40 | Blackpeggy-lentil
Pondeli: 1
Utery: 4
Streda: 0
Ctvrtek: 0
Patek: 1
Sobota: 2
Nedele: 0

slábne to, slábne :(


X vs. x 0.0

15. listopadu 2010 v 6:30 | Blackpeggy-lentil
tak vybírejte dipl. dostanou všichni .....

Žabky vs. Cukle
miley vs. Taylor
emo vs. Barbie
pc vs. Notebook
icq vs. Skipe
paris hilton vs. Lindasy lohan
snoppy vs. Šmoulové
puma vs. Adidas
bikiny vs. Trojuhelníčky
nivea vs. Dove
sýr vs. Salám
slon vs. Kuň
klobou vs. Kšiltovka
cacao vs. Cafe
poděbradka vs. Koruní
prase vs. Koza
škola vs. Vězení
co chceš na diplom ?

mějte se krásně ... :-*
ja letím .....
Blackpeggy

problém : mastná pleť

11. listopadu 2010 v 16:38 | Blackpeggy-lentil
Mastná pleť je nejlépe odolná vůči okolním vlivům a nejpomaleji stárne. Je to způsobeno nadměrnou produkcí mazu, který na Vaší pleti vytváří solidní ochranu. Zároveň ale zanechává na pleti mastný film a spolu s odumřelými šupinkami kůže ucpává póry.

Tato pleť má větší sklon k tvorbě kožních nečistot a akné.

My doporučujeme pleťové masky. Je jich na trhu takové množství, že stačí jednouše sáhnout po té, která bude nejlépe odpovídat typu vaší pokožky. Na druhou stranu můžete ušetřit značnou sumu peněz a taky zklamání, že to nefunguje, a pustit se do výroby pleťové medicíny doma.

Stačí mít v lednici pár správných přísad a umět je zkombinovat. Poradíme vám jaké masky použít na mastnou pleť.

Vločková

Smíchejte 2/3 hrnečku horké vody a 13 lžic ovesných vloček, pak směs nechte ustát.

Přidejte 3 lžíce medu, půlku nastrouhaného jablka, 3 lžíce bílého jogurtu a umixujte do hladka.

Nechte působit 10 - 15 minut a pak smyjte teplou vodou.

Drožďová

Pár kapek citrónu a kostku droždí rozmíchejte s trochou teplé vody a naneste na obličej. Po 15 minutách masku sloupněte a její zbytky pečlivě odstraňte.

Bílková s citrónem

Z jednoho bílku ušlehejte sníh a přidejte lžičku citrónové šťávy. Naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Smyjte vlažnou vodou.

Mrkvová

Z jednoho bílku ušlehejte sníh a rozmíchejte v něm dvě najemno nastrouhané mrkve.

Směs zahustěte moukou, až vznikne kaše.

Směs naneste na obličej a krk a po 15 - 20 minutách smyjte vlažnou vodou.

Jogurtová

Půlku smetanového bílého jogurtu naneste na obličej a nechte zaschnout. Smyjte ho vlažným plnotučným mlékem a nakonec obličej opláchněte studenou vodou.
Zdroj: moda.cz

nalíčené rty jsou základ !!

10. listopadu 2010 v 16:35 | Blackpeggy-lentil

Existují dvě věci z řad dekorativní kosmetiky, na které byste neměla zapomínat, ani pokud velmi spěcháte. Základem každého líčení je totiž řasenka a lesk na rty.

V posledních několika sezónách již permanentní kontura rtů či výrazné rtěnky ztrácejí body na pomyslné stupnici oblíbenosti.

Od křiklavých odstínů nás moderní trendy táhnou spíše k decentnímu elegantnímu líčení, ke kterému neodmyslitelně patří také lesk na rty.

Pokud však máte zálibu ve vybírání perfektně ladících módních, ale i kosmetických doplňků, máme pro vás dobrou zprávu.

Lesků na rty existuje celá řada a neliší se pouze barvami. Pojďme si říci něco blíže o druzích lesků na rty, ze kterých můžete vybírat.
Naprostým základem je klasický bezbarvý lesk. Ten můžete kombinovat s jakýmkoli odstínem rtěnky. Pozor si však dávejte na rtěnky, které již v sobě lesk obsahují. Výsledný efekt použití obojího by totiž nebyl dvakrát příjemný - a slepené rty rozhodně nejsou ani esteticky lákavou záležitostí.

Důležité je především vybírat podle kvality. Na laciném lesku sice můžete zdánlivě ušetřit, ale ve skutečnosti se vám tato investice nevyplatí. Nekvalitní lesky jsou velmi lepivé a při sebemenším zafoukání větříku budete mít na rtech přilepené vlasy, a to nejen že je velmi nepříjemné, ale zároveň skutečně nevypadá nejlépe. Navíc, takové lesky vydrží jen velmi krátkou chvíli, roztékají se a slepují tak, že je musíte poměrně často měnit.
Naopak kvalitní lesk v sobě skrývá mnoho předností. Nelepí a má dlouhotrvající účinek, což je velkou výhodou, protože obecně se lesky ze rtů ztrácejí velmi rychle.

Samozřejmostí je široká paleta barevných odstínů, přičemž některé obsahují příměsi třpytek.

Ale i s průhledným leskem na rty můžete docílit různých efektů při správném používání.

Pokud budete lesk nanášet na čisté rty, docílíte zdánlivě mokrého efektu a romantického dojmu. Pokud však průhledný lesk nanesete přes rtěnku, docílíte i požadovaného "stylu vamp".
Dalším kritériem, na který byste měla při výběru vhodného lesku na rty myslet, je jeho zdravotní nezávadnost.

Lesk by měl být šetrný a jemný, neboť rty jsou velmi citlivou částí obličeje.

Nejnovějším hitem jsou lesky s efektním kovovým odstínem. Tohoto výsledku se docílilo přimícháním modrých částeček do barevného odstínu lesku.

Lesky na rty jsou tedy universální - můžete být retro či mít ráda sportovní eleganci, ale jisté je, že s leskem na rty vždy stoprocentně zabodujete!
Zdroj: moda.cz

myješ si správně svoje háááro ?

9. listopadu 2010 v 16:34 | Blackpeggy-lentil
1. než si vlasy začneš mýt pročeš je , aby uvolnily nečistotu potom je dukladně opláchni teplou vodou
2. dej si do dlaně šampon a rozpust jej ve vodě a udělej pjenu .šampon vetři konečky prstu do vlasu
3. masíruj pokožku krouživými pohyby. pokud máš plasi delší než pod bradu, nemotej si je nahoru zacuchají se !

zdroj : BG


pupinky ? užžž něěěě .... :)

8. listopadu 2010 v 22:22 | Blackpeggy-lentil |  návody/ videa pro holky
1. zinek - jez zinek v tabletách nebo jídlo co jej obsahuje to pomájá
2. nikdy nepoužívej nic prošleho - muže ti ti spusobit vyrášky a pod.
3. obličej si myj jednině vlažnou vodou tepla a nebo studena voda sosobuje že se pleť vysušuje ta se napíná a ta zšervebná a oluuje se ....
4. štava z černeho bezu fuguje je jedno jesli ji budeš pít nebo nanášet na kuži.
5. peeling je super - ale spíš ho použít nanejvýš 2x týdně
6. super je ručně vymačkaná citronová štava .... stačí ji jen nánést na postížená místečka
7. přehnaná péče také muže vést k tvorbě akné. čisti si ji proto ráno a večer.a sem tam udělej masku nebo peeling .
8. kyselina listova ti pomuže aby tvoje pleť vypadala zdravě a svěže je obsažena v jahodách chřestu na jčatech a pórku .
9. nepoužívej nikdy stejný ručník na ruce a an obličej.
10. ruce pryč od normálních mýdel .
11. obličej si čisti i když si nebyla nalíčená.
12. narychlo se ti udělal pupínek zamaskuj ho krektorem ale jen na pupinek na na okolní kuži vysušovalo by jí to.
13.pupinky na čele pohou vznikat i kvuli ofině nebo čepicy.
14. ´červene světlo nebo lampa ti pomohou.
15. prostředkum proti akne musíš dát čas.
16. pij nejméně dva litry denně.
17. jes hlavně - vítamín b5 (celozrný cléb, rýže, vajíčka)
vítamín c - (mrkev merunky)
zinek je v ( čokoláda, fazole, sýr, ovesné vločky)
železo (maso, fenykl)
18.neměj strach mae up neucpává pory ale musíš jej odličit na večer
19. velkovyrobce akne je stres alkohol a kouření
20. velké opálování škodí.

zdroj pro mě : BG

Navstevnost za minuly tyden (1.11. 2010 - 7.11. 2010) je:

8. listopadu 2010 v 20:47 | Blackpeggy-lentil
Navstevnost za minuly tyden (1.11. 2010 - 7.11. 2010) je:
Pondeli: 1
Utery: 1
Streda: 1
Ctvrtek: 0
Patek: 8
Sobota: 2
Nedele: 3

Celkem: 16

origoš ...

7. listopadu 2010 v 16:46 | Blackpeggy-lentil
Už tě štve byt stejná jako všichni všichni nosí pořád to sáme jedním slovem kopírujou jestli sis všimla kluci mají ale větší zajem o te co sjou jiné než ostatní ... takže je to na tobě chceš být ORIGINÁL ?
jeski j pak ten článek čti dál

1. zační !
hned ted by ses měla přestat koukat co nosí největší " ikony mody " ve vaší škole - když máš bejt ten originál ......
2. foto + veřejnost zjištuje
všude si přidávej originální fotky např. jak spíš, atd. prostě co nikdo nemá hlavní je ten originál .....
3. vlasy
nosí ve tvém okolí všichni dlouhé vlasy ? ostříhej si je .... nebo si začni dělat nějaký učes co nikdo nema a když tě někdo skopíruje tak ho seřvi ..... a nebo si nech udělát originální sestřich stačí třeba jenom afina nebo tak ..... něco .... např. sem viděla jednu holku .... fakt originální ušes měla sice ne setřich ale měla půlku hlavy nabarvenou na blond a tu druhou na černo ....
4. oblečení
vím že stímhle bude problém ale skus najít něco originálního třeba jednas moje kamoška nosí jenom halenky a trička na to rilka ..... pak ma další kamošku a ta nenosí ryfle prostě si nakoupila hromady šatů a legínu v zimně si pod ty šaty obleče nějakou halenku .....
neco si vymysli není to těžké
5. doplnky
maš mnoho možností můžeš nosit hodně pásků nebo hodně žetíku nebo na každém prstě prstýnek nebo hodně nárámku ve vlasech korálky , nebo čelenky ,
6. nehty
originál byl jednu dobu černé nehty ale přiznejme si ty ma tedkom kde kdo že ....
tak si lakuj jinou barvou třeba červena tu už tedkom nenosí skoro nikdo a nebo každý nehet jiný je to na tobě ....
7. make up
no make up korektor pudr a ruž používá hodně holek co ale jen protože chceš být originál tak se toho nevzdávej leska taky neřeš ale třeba oči skus se začít třeba výrazněji malovat a nebo naopak ........
atd.
zdroj for me : já

supiš postava :)

7. listopadu 2010 v 16:31 | Blackpeggy-lentil
1. denně vypíj aspoň 2 litry tekutin, nejlépe neslazených
2. jez pravidelně a žádné jídlo nevynechávej, nejduležitější je snídaně
3. pokus se zmenšit množství soli v jídle. Sůl na sebe váže tuky a tyky je řádně ukládá.
4. po večeři už radši nic nejez. ve spaní se španě tráví
5.omez mlsáni mezi hlavními jídly. Když na něco budeš mít opravdu velkou chut slupni zeleninu nebo ovoce
6. nejez žádné pilulky na hubnutí. Většina znich vůbec nefunguje, a navíc si tím ničíš organizmus.
7. důležitý je pohyb můžeš dělat různé sporty nebo si jen tak doma zacvičit. hodně pomáhá i tancování a skákání přes švihadlo.

zdroj for me : BG
zdroj for you : 

desatero pro lesklé vlasy

7. listopadu 2010 v 16:28 | Blackpeggy-lentil |  návody/videa - na vlasy
CÍL?LESKLÉ VLASY!!!

Nešetři na šamponech!

Vždy si vybírej kvalitní šampon podle typu svých vlasů. Zvláštní péči potřebují jak vlasy suché nebo mastné, tak dlouhé, jemné nebo barvené. Šampony typu 2v1 používej jen výjimečně nebo pokud máš zdravé vlasy. Pokud si vlasy lakuješ nebo geluješ, pořiď si tzv. vymývací šampon.

Kondicionér je nutnost!

Mytí vlasů je pro tebe určitě samozřejmostí, ale kondicionér už každý tak vážně nebere. A přitom je nezbytně nutný po každém mytí, zvlášť pokud máš vlasy barvené, dlouhé nebo kudrnaté. Vybrat si můžeš z oplachových balzámů, lehkých sprejů a tonik, ale opět musí přesně odpovídat typu vlasů.

Voda, voda a zase voda

Řeč je jak o vodě pitné, tak o té na mytí vlasů. Pokud nedodržuješ pitný režim, brzy to poznáš jak na pokožce, tak na vlasech! Na mytí vlasů nemusíš používat ani minerálku nebo vodu z grónských ledovců jako celebrity:-) Stačí mírně teplá, rozhodně ne horká voda a pro zvýšení lesku můžeš vlasy nakonec ještě propláchnout chladnější vodou.

Není hřeben jako hřeben!

Dobře si prohlédni své hřebeny a kartáče. Možná je všechno OK a tvoje vlasy se potkávají jen s čistými kartáči s kvalitními a neostrými zuby. Možná je na čase je vyhodit a koupit jiné! Vybírej pečlivě: rukou zkontroluj zaoblení hran zubů i štětin a jednou si dopřej hřeben z březového dřeva nebo kartáč s pravými štětinami!

Nedrbat! Neničit!

Vodu z vlasů jemně vymačkej prsty a pak je bez kroucení, ždímání či frotýrování zabal do ručníku. Mokré vlasy jsou totiž extrémně náchylné na poškození a i pouhé tření froté ručníkem je může poškodit. Takto brutálně vydrbané vlasy se prostě nebudou lesknout ani omylem!

Vysoká škola stylingu

Úprava účesu je bez stylingových přípravků něco jako sci-fi . Ale používáš ty správné? Dobrý stylingový přípravek ti totiž zaručí nejen snazší tvarování a fi xaci vlasů do účesu, ale také ochranu před působením tepla, UV zářením a dokáže i vyživovat a hydratovat.

Na 230 stupňů upečeš i chleba!

No fakt! A víš, kolik stupňů má tvoje kulma, žehlička na vlasy nebo fén bez nástavce nebo difuzéru? Stejně! Takže... příště foukej vlasy fénem vždy s nástavcem, vždy po směru růstu a nejlépe jen na střední teplotu a výkon. Dokonale rovné, hladké vlasy jsou sice módní, ale žehlení je poškozuje a rozhodně není vhodné pro každodenní používání.

Zázrak na počkání

Babo raď: vlasy matné, účes nedrží, barva nijaká a příští týden máš rande! Jak za týden získat lesklé vlasy? Vyzkoušej kombinaci kvalitní vlasové masky nebo séra s některým ze stylingových přípravků pro zářivý lesk! Masku nanes v týdnu aspoň 2x a těsně před hodinou H si vlasy umyj a ošetři přípravkem pro oslnivý lesk. Pak účes zafixuj lakem s leskem a... Už záříš?

Čímpak je krmíš?

Tvoje vlasy potřebují pro dokonalý vzhled a lesk kvalitní proteiny, rostlinné oleje a příliv minerálů a vitaminů. Proto by ve tvém jídelníčku nemělychybět ryby, zakysané mléčné výrobky, sýry, luštěniny, rýže, celozrnné obiloviny a spousta zeleniny a ovoce. A pak budou tvé vlasy zářit - spolehni se!

Babské rady

Na zvýšení lesku vlasů existuje řada "zaručených" rad, ale doporučit ti můžeme jen: a) závěrečné oplachování vlasů chladnější vodou, do které se může přidat pár kapek octa nebo citronu, a za b) přírodní oleje, např. olivový. Olej nanes na vlasy, nech působit a pak jej pomocí šamponu jemně smyj.
ZDROJ:BRAVOGIRL!